Jak przejść z karmienia piersią na mleko modyfikowane

13 maja 2022

Odstawienie dziecka od piersi

Sam proces odstawiania dziecka od matczynej piersi należy przemyśleć bardzo dokładnie, jak i starannie się do niego przygotować. Poza skrajnymi sytuacjami, gdy dziecko po prostu musi być karmione następnym mlekiem, warto tenże proces rozciągnąć mocno w czasie. Dzięki temu zarówno dziecko, jak i mama mogą przez niego przejść bardzo łagodnie. Zawsze zaczynamy od wyboru oraz także od zakupu wszelkich niezbędnych akcesoriów do karmienia. Mowa o butelkach, podgrzewaczu, smoczkach, czy też sterylizatorach do butelek. Ważny jest także wybór mleka modyfikowanego. Polecamy jak najbardziej mleko bebilon (mleko modyfikowane).

Wiemy doskonale, że to mleko matki jest najlepszym dla dziecka pokarmem i w stu procentach nie można go odtworzyć. Dlatego też, gdy wybieramy mleko modyfikowane, to wybierzmy takie, którego skład jest bezpośrednio inspirowany mlekiem matki, a skład opracowany został przez ekspertów.

O procesie

Sam proces przechodzenia z karmienia piersią właśnie na karmienie butelką jest nie zawsze łatwy. Co po niektóre dzieci są jednak przyzwyczajone do bliskości ich mamy oraz także poczucie bezpieczeństwa. Na samym początku wlejmy do butelki swój pokarm odciągnięty. Zachęcimy w ten sposób dziecko do ssania. Dobry pomysł to także zamiana ról. Butelkę z odciągniętym pokarmem niech podaje tata, babcia, ciocia, czy też niania. Unikajmy także miejsc, które są bezpośrednio związane z karmieniem piersią. Nasze dziecko musi zrozumieć, że wprowadzamy całkiem inne rytuały. Kiedy się ono przyzwyczai do mleka mamy z butelki, pora na wprowadzenie mleka modyfikowanego. Należy to robić w sposób stopniowy. Na samym początku powinny to być mniejsze ilości mleka, które mieszamy z matczynym mlekiem. Taki proces powinien trwać kilka dni. Mleko mamy stopniowo będzie zastępować coraz większą ilość modyfikowanego mleka, aby niemowlę, przyzwyczaić się mogło do całkiem nowego smaku. Na pewno przyda się trochę cierpliwości.

#bebilon