Mleko modyfikowane Bebilon dla wcześniaków

13 maja 2022

Niestety istnieją przypadki, dla których matki nie mogą karmić piersią swoje nowo narodzone dziecka. Firma Bebilon stworzyła mleko modyfikowane, które idealnie nadaje się dla wcześniaków. Skład mleka bogaty jest w substancje odżywcze, które wspierają prawidłowy rozwój naszego dziecka. Znajdują się w nim mikroelementy, białka, witaminy, kwasy omega 3, mieszanka probiotyków, które są odpowiedzialne za wytworzenie mikroflory jelitowej. Mleko Bebilon jest przebadany klinicznie, a więc jest bezpieczny dla zdrowia dziecka. W swoim składzie nie zawiera glutenu i oleju palmowego, dlatego może być podawany dla dzieci cierpiących na alergię. Faktem jest, że mleko Bebilon nie może w stu procentach zastąpić mleka matki, dlatego wykorzystuje się go w momencie, kiedy z różnych przyczyn matki nie mogą karmić dzieci piersią. 

W jaki sposób należy przygotować mleko Bebilon?

Do prawidłowego przygotowania mleka w proszku, należy przestrzegać zaleceń producenta zamieszczonych na opakowaniu mleka. Przed rozpoczęciem przygotowania powinniśmy dokładnie umyć ręce oraz wyparzyć naczynie, w którym zostanie przygotowane mleko. W pierwszej kolejności należy wygotować przez 10 minuta zarówno smoczek, jak i butelkę. W dalszej części gotujemy wodę przez około 5 minut, a następnie czekamy, aż ostygnie. Przy pomocy miarki dołączonej do mleka Bebilon odsypujemy prawidłową ilość mleka. Następnie zamykamy butelkę i potrząsamy, aż do momentu, kiedy proszek się rozpuści. Aby sprawdzić temperaturę mleka, należy wylać kilka kropel na nadgarstek. Przed podjęciem decyzji o karmieniu dziecka piersią, należy skonsultować się z pediatrią. 

Jakie mogą wystąpić przeciwskazania 

Najbardziej wartościowym mlekiem, jest naturalne mleko matki. Jeżeli z różnych przyczyn nie możemy podawać dziecku mleka matki, wówczas przed podaniem mleka Bebilon powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Mleko Bebilon należy wykorzystać do dwóch godzin od momentu przygotowania. 

#bebilon